"LEŚNA AKADEMIA SPORTU"

Ludowy Klub Sportowy „Spartak” Budachów realizuje wydarzenie pn. „Leśna Akademia Sportu”, w ramach konkursu „Sportowa natura” organizowanego przez Lasy Państwowe. Jego głównym celem jest promocja ruchu na świeżym powietrzu w otoczeniu przepięknej polskiej przyrody. W ramach promocji tej formy spędzania wolnego czasu zorganizujemy lokalne wydarzenia sportowe i rekreacyjne, wykorzystując zarówno nasze boisko położone pośród bezkresu tutejszych lasów, a także infrastrukturę turystyczną Lasów Państwowych.

„Partnerem” wydarzenia są Lasy Państwowe, a działania organizowane przez klub patronatem objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica.

W ramach w ramach projektu zorganizujemy m.in. turniej piłki nożnej w kat. ORLIK na boisku sportowym w Budachowie, gdzie uczestnicy turnieju otrzymają puchary oraz dyplomy z logo Lasów Państwowych. Zorganizowany zostanie również „rajd rowerowy szlakiem leśnej infrastruktury turystycznej” po lasach powiatu krośnieńskiego. Ta przejażdżka ma na celu promowanie infrastruktury turystycznej w Lasach Państwowych na przykładzie Nadleśnictwa Krosno oraz Nadleśnictwa Bytnica. Podczas rajdu na terenie Nadleśnictwa Bytnica zobaczymy Ścieżkę edukacyjną „Wilczym tropem”, a zaproszeni leśnicy opowiedzą uczestnikom rajdu o zagadnieniach związanych z prowadzoną przez nich racjonalną gospodarką leśną. Rajd zwieńczy wspólne ognisko pod wiatą przy Szkółce Leśnej Smolary Bytnickie.

Podjęte przez klub działania, mają na celu zwiększanie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat możliwości aktywnego spędzenia czasu pośród lasów, leśnictwa oraz zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, a w szczególności w zakresie korzyści zdrowotnych oraz rekreacyjnych wynikających z ruchu na świeżym powietrzu pośród pięknych polskich lasów.