"LEŚNA AKADEMIA SPORTU"

„LEŚNA AKADEMIA SPORTU”

W sobotę 15.10.2022r. na boisku w Budachowie odbył się turniej piłki nożnej zawodników w kategorii ORLIK, było to wydarzenie pn. „Leśna Akademia Sportu”, w ramach konkursu „Sportowa natura” organizowanego przez Lasy Państwowe. W turnieju wzięły udział drużyny Tęczy Krosno Odrzańskie, Spartaka Budachów oraz Czarnych Czarnowo. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy z logo Lasów Państwowych. Natomiast w niedzielę 16.10.2022r. również na boisku w Budachowie odbył się mecz ligowy pomiędzy miejscową drużyną Spartaka, a zespołem Czarnych Czarnowo. Głównym celem wydarzeń była promocja ruchu na świeżym powietrzu w otoczeniu przepięknej polskiej przyrody.

Podjęte przez klub działania, mają na celu zwiększanie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat możliwości aktywnego spędzenia czasu pośród lasów, leśnictwa oraz zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, a w szczególności w zakresie korzyści zdrowotnych oraz rekreacyjnych wynikających z ruchu na świeżym powietrzu pośród pięknych polskich lasów.

„Partnerem” wydarzeń były Lasy Państwowe, a działania organizowane przez klub patronatem objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica.